patronat

NAWIGACJA

Patronat Honorowy
Minister Edukacji Narodowej

Ministerstwo Cyfryzacji

Mazowieckie Kurator Oświaty

Marszałek Województwa Mazowieckiego

Wojewoda Mazowiecki

Prezydent Miasta Radomia

Rada Miejska w Radomiu

Polskie Towarzystwo Informtyczne

Oťrodek Rozwoju Edukacji


Patronat
Siła W Innowacji

Fundacja Media30

Edukacja Na Nowo

Ogˇlnopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli


Patronat Medialny
Radio PLUS Radom

Uczę Nowocześnie

Głos Nauczycielski

Dami24

Echo Dnia

ZEBRRA TV

Radio Rekord

Co Za Dzie˝

7 Dni

TIK w Edukacji

Linux Magazine


Prelegenci

BUCZEK Jakub
LIBRUS
http://www.librus.pl

Doradca i szkoleniowiec. Doświadczenie zdobywał w polskich i zagranicznych firmach, wykładał na licznych konferencjach branżowych oraz szkolił w wielu placówkach edukacyjnych. Obecnie specjalista ds. wdrożeń nowoczesnych technologii w Librusie. Może pochwalić się dużą liczbą zadowolonych szkół, w których od podstaw wprowadzał dzienniki elektroniczne, platformy e-learningowe i inne nowoczesne systemy. Osobiście fan wszelkich rozwiązań informatycznych ułatwiających zarówno pracę, jak i życie codzienne. W wolnych chwilach fan sportów motorowych.

CHODACKA Beata
Polskie Towarzystwo Informatyczne, ECDL
http://ecdl.pl/

Nauczyciel informatyki w Gimnazjum nr 16 w Krakowie, wiceprezes PTI w Krakowie, Koordynator ECDL w Małopolsce, wiceprzewodnicząca Małopolskiej Rady ds. Społeczeństwa Informacyjnego przy Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie. Od 2008 roku opracowuje kierunki rozwoju i działania ECDL w Polsce we współpracy z Fundacją ECDL w Dublinie. Współpracuje z Instytutem Badań Edukacyjnych przy budowie Krajowych Ram Kwalifikacji w obszarze IT. Animatorka działań na rzecz edukacji informatycznej takich jak: ogólnopolski konkurs informatyczny TIK?TAK!, Małopolski Dzień Uczenia się, ambasadorka kodowania. Pasjonat e-learningu, autorka kursów e-learningowych dla młodzieży, współtwórca zbioru zadań z informatyki exeBOOK. Członek grupy SuperBelfrzy RP. Współtwórca i współorganizator projektu „Klasa z ECDL”.

CHYBIŃSKA Katarzyna
TEB Edukacja
http://www.teb.pl/

Menedżer ds. Rozwoju i Współpracy z Partnerami, w TEB Edukacja od 10 lat. Doradca zawodowy, coach, kierownik licznych projektów edukacyjnych i strategicznych. Odpowiedzialna za rozwój oferty edukacyjnej odpowiadającej na potrzeby rynku pracy oraz współpracę z firmami w zakresie tworzenia partnerstw i klas patronackich.

CZERWONKA Marcin
Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu
http://www.zst-radom.edu.pl

Microsoft Innovative Expert Educator i nauczyciel przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu (Przygotowywanie stanowiska komputerowego, Administrowanie sieciowymi systemami operacyjnymi, Projektowanie i wykonywanie lokalnych sieci komputerowych), Absolwent Informatyki na wydziale Fizyki, Matematyki i Informatyki Politechniki Krakowskiej. Pasjonat nowoczesnych technologii w życiu codziennym jak i w nauczaniu w szkole.

DENGLER Jerzy
PRODATA
http://www.prodata.pl/

Pracuje w firmie ProData, gdzie jest doradcą klienta i specjalistą IT ds. edukacji. Aktywnie angażuje się w spotkania z opiekunami szkolnych pracowni informatycznych. Prowadzi szkolenia z zakresu wdrażania nowoczesnych rozwiązań terminalowych oraz aplikacji umożliwiających wspomaganie zarządzania pracą klasy. Zakres jego kompetencji obejmuje doradztwo z zakresu projektowania i wdrażania sieci komputerowych, kompletnego wyposażenia szkół w sprzęt informatyczny. Za priorytet stawia sobie indywidualne podejście do klienta – precyzyjnie dobiera rozwiązania odpowiednie dla potrzeb jednostek edukacyjnych.

FIJAŁKOWSKA Urszula
APC BY SCHNEIDER ELECTRIC
http://www.apc.com/pl/pl/

Distribution Sales Manager, pracownik Schneider Electric, pion ITB, wieloletnie doświadczenie w branży IT w tym w zakresie zasilania gwarantowanego, rozwój marki APC, współpraca z największymi Dystrybutorami rynku IT oraz ET.

GARBOWSKI Krzysztof
APPLE
http://

GAWROŃSKI Robert
TP-LINK
http://www.tp-link.com.pl

Channel Account Executive TP-Link Polska

GIEREK Łukasz
Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu
http://www.zst-radom.edu.pl

Nie jest satysfakcjonujące uczenie technologii dla samego jej poznania. Jak ją wykorzystać w życiu, aby ułatwić sobie codzienne obowiązki? Od wielu lat pracuje wspólnie z młodzieżą nad sposobami wykorzystania najnowszych gadżetów. Szybkość zmieniającej się technologii zmusza go do ciągłego wyścigu. Jak zostać w nim zwycięzcą? Oto pytanie na które poznacie odpowiedź zapisując się na jego zajęcia. Nauczyciel przedmiotów informatycznych. Z zamiłowania kreator serwisów internetowych i aplikacji bazodanowych. Reklama, grafika, kodowanie. Lubi to! Prywatnie zaangażowany futbolista i niezmordowany kibic. Uwielbia spotykać się z ciekawymi ludźmi. Z pasją odkrywa zalety używania aplikacji firmy Microsoft.

HODAKOWSKI Tomasz
INTEL
http://www.intel.com

Dyrektor ds. sektora edukacji i administracji Intel •Obecnie odpowiada za sektor edukacji i administracji w Polsce. W Intelu od 2004 roku, odpowiadał min. za działania zmierzające do lepszego wykorzystania technologii w obszarze administracji, edukacji i telekomunikacji w Polsce, krajach bałtyckich i na Bałkanach. •Wcześniej pracował w Hewlett-Packard Polska gdzie był odpowiedzialny min. za rozwój biznesu PC, oraz w Océ (obecnie Canon Group), gdzie odpowiadał za rynek przedsiębiorstw i usług. •Członek Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Jest absolwentem wydziału elektrycznego Politechniki Wrocławskiej.

IZDEBSKI Karol
Fundacja KATALYST ENGINEERING
http://www.katalystengineering.org/pl/

Koordynator do spraw współpracy ze szkołami w Fundacji Katalyst Engineering oraz ambasador organizacji Marine Stewardship Council w Polsce. Wcześniej koordynował nauczycielskie sieci współpracy w CEO i zajmował się wykorzystaniem TIK w nauczaniu. Interesuje się nowymi technologiami i sportem.

JANKOWSKI Grzegorz
HELION S.A.
http://helion.pl

Kierownik Projektu Helion Edukacja. Studiował na Politechnice Poznańskiej Ochronę Środowiska oraz na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu Geografię. W Helionie pracuje od 2002 roku. Od 2005 jest odpowiedzialny za koordynację działań związanych segmentem edukacyjnym wydawnictwa. Prywatnie lubi improwizacje gitarowe, fotografię i turystykę górską.

JURKIEWICZ Adam
Superbelfrzy RP
http://www.superbelfrzy.edu.pl/

Haker edukacji, członek nieformalnej grupy SuperbelfrzyRP. Absolwent kursów Massachusetts Institute of Technology z języka programowania Python. Zdobywca wyróżnienia Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych Polsce, trener języka programowania Python, robotyki, mechatroniki, technologii komputerowych ze szczególnym uwzględnieniem otwartych zasobów edukacyjnych oraz oprogramowania OpenSource. Programista, administrator systemów UNIX/Linux, twórca remiksu edukacyjnego FREE_Desktop - remiksu systemu operacyjnego dla wolnych ludzi, legalnego i darmowego dla wszystkich - dostępnego na stronie http://free-desktop.pl Twórca portalu http://robotgame.edu.pl - platformy do współzawodnictwa wśród uczniów, w oparciu o RGKit (OpenSource) - bibliotekę walk robotów w Pythonie. Twórca portalu http://robotyka.cyfrowaszkola.waw.pl - środowiska do sterowania robotami na ekranie w oparciu o projekt Open Source Reeborg - Blockly i Python. Współwłaściciel firmy informatycznej ABIX, dostawcy rozwiązań dla biznesu i edukacji opartych na oprogramowaniu OpenSource. Prelegent oraz prowadzący warsztaty dla nauczycieli w trakcie wielu konferencji edukacyjnych, m.in: Od Becika Każdy Klika w Kołobrzegu, K@SSK w Nowym Tomyślu, Ogólnopolski Zjazd Opiekunów Pracowni Szkolnych w Mrozach, Lepsza Edukacja we Wrześni, Nowoczesne Technologie dla Edukacji w Radomiu, Aleje.IT w Częstochowie. Współpracownik Fundacji Wolnego i Otwartego Oprogramowania, w projekcie "Strategie Wolnych i Otwartych Implementacji" twórca części scenariuszy mechatronicznych zajęć pozalekcyjnych z użyciem oprogramowania Scratch i mikrokontrolerów kompatybilnych z Arduino oraz ekspert ds. systemów i współtwórca systemu operacyjnego Szkolny Remiks Uczniowski. Współpracownik Fundacji Interkl@sa, w projekcie "E-Pasj@ - nowoczesne nauczanie" ekspert ds. otwartego oprogramowania edukacyjnego. Współpracownik Centrum Edukacji Obywatelskiej, w projekcie "Koduj z Klasą" ambasador i trener nauczycieli w zakresie języka programowania Python. Współpracownik fundacji Coder-Dojo, twórca projektu "Stacja pogodowa" opartego o Intel Galileo, Linux, Python i czujniki pogody. Edukator cyber bezpieczeństwa w projekcie http://cyfrowobezpieczni.pl Współpracownik OEIIZK w Warszawie, autor i prowadzący kursy dla nauczycieli: * Arduino - mechatronika, nowoczesne oprogramowanie i nowe podejście do zajęć pozalekcyjnych * Szkolny Remiks Ubuntu Desktop – nowoczesna edukacja dostępna dla każdego. Twórca portalu http://linux.oeiizk.waw.pl/ opisującego zastosowania systemu Linux w edukacji. Propagator Wolnego i Otwartego Oprogramowania, otwartej cyfrowej mapy OpenStreet Map i wszelkich "otwartych" rozwiązań. Prywatnie - miłośnik szant, stateczny mąż i ojciec, zwariowany nauczyciel młodzieży jeśli tylko ma okazję. Profile w sieciach społecznościowych: * https://www.facebook.com/adam.jurkiewicz.superbelferRP * https://quitter.se/adasiek * https://www.linkedin.com/in/adam-jurkiewicz-46073163/ *

KAPICA Agata
MICROSOFT
https://education.microsoft.com/

Manager Programu Microsoft dla Edukacji Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na wydziale Ekonomii oraz Zarządzania. Do zespołu polskiego oddziału Microsoft dołączyła w 2013 roku. Pełni funkcję Managera Programu Microsoft dla Edukacji, odpowiadając za programy dla nauczycieli oraz szkół, między innymi Microsoft Innovative Educator Expert, Microsoft Showcase School, Szkoła w Chmurze Microsoft.

KAWAŁEK Jacek
Zespół Szkół Nr 1 im H. Sienkiewicza w Kołobrzegu
http://szkola.2lo.pl/

Nauczyciel informatyki w Zespole Szkół Nr 1 im H. Sienkiewicza w Kołobrzegu. Ukończył WSInż w Koszalinie na kierunku Technika i Informatyka oraz Grafikę Komputerową na Politechnice Warszawskiej. Jest twórcą projektu KOŁOBRZEG 3D mającego na celu zainteresowanie uczniów i mieszkańców Kołobrzegu historią miasta, praktycznie całkowicie zniszczonego przez wojny. W projekcie wykorzystywana jest technologia 3D zarówno do druku jak i do animacji. W pracy z uczniami używany jest zaawansowany program - BLENDER. Realizacja takiego projektu daje możliwość poznana historii miasta, nauki nowoczesnych technologii, rozwijania zdolności plastycznych, zdobycia wiedzy elektronicznej oraz, co w dzisiejszych czasach jest dość istotne, zdobywanie dodatkowych funduszy choćby na dodatkowe zajęcia z uczniami. Jest też organizatorem Kołobrzeskiej Konferencji dla Nauczycieli OD BECIKA KAŻDY KLIKA.

KĘDZIORA Mariusz
MICROSOFT
http://www.microsoft.com

Od 2007 roku pracuje w firmie Microsoft. Przez 8 lat w dziale Nowych Technologii (DX), teraz w dziale Microsoft Services jako Technical Account Manager. Na co dzień odpowiedzialny za wsparcie działów IT w utrzymaniu i rozwoju infrastruktury kluczowych Klientów z wykorzystaniem grupy profesjonalnych inżynierów Microsoft (PFE). Posiada certyfikaty: MCSE Private Cloud, MCSA, MCT i VCP5. Przed podjęciem pracy w Microsoft pracował w firmach sektora IT. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, kierunek Automatyka i Robotyka. Prowadzi firmowego bloga ewangelista.IT, na którym wyjaśnia prostym językiem trudne tematy IT.

KOBA Grażyna
MIGRA
http://www.migra.pl

Autorka ponad 80 publikacji z dziedziny edukacji informatycznej, w tym 27 podręczników do przedmiotów informatycznych nauczanych na wszystkich etapach edukacyjnych (od pierwszej klasy szkoły podstawowej do ostatniej klasy szkoły ponadgimnazjalnej). Z wykształcenia jest informatykiem (ukończyła Wydział Informatyki i Zarządzania na Politechnice Wrocławskiej). Wiele lat pracowała w szkole jako nauczyciel informatyki. Utworzyła, jedną z pierwszych w Polsce, autorskich klas informatycznych. Jej uczniowie zajmowali wysokie miejsca w olimpiadach krajowych i międzynarodowych. Była doradcą metodycznym i konsultantem informatyki. Uczestniczyła w pracach zespołów doradczych MEN w zakresie edukacji informatycznej. Za twórcze inicjatywy i aktywny udział w rozwoju edukacji informatycznej w Polsce otrzymała nagrodę Towarzystwa Szkół Twórczych oraz Srebrny Krzyż Zasługi przyznany przez Prezydenta RP. W firmie MIGRA pełni funkcję prokurenta i zajmuje się, poza pisaniem i promowaniem książek, koordynowaniem wszystkich prac związanych z przygotowaniem ich do druku. Lubi podróżować, przebywać nad morzem, tańczyć, czytać książki i malować.

KOCISZEWSKI Kamil
Fundacja KATALYST ENGINEERING
http://www.katalystengineering.org/pl/

Kamil Kociszewski Młody inżynier zajmujący się drukiem 3D, elektroniką i sieciami komputerowymi. Od ponad dwóch lat uczy nauczycieli obsługi drukarki 3D oraz programów pozwalających na tworzenie modeli 3D. Autor scenariuszy lekcji wykorzystujących Scratch for Arduino oraz twórca polskiej wersji poradnika obsługi programu 123D Design dla programu Ogarnij Inżynierię. Interesuje się drukiem 3D, szeroko pojętym IT i gadżetami, Audio-Video oraz motoryzacją.

KOPIŃSKI Bartłomiej
Zespół Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu
http://m.plastyk.radom.pl/

Bartłomiej Kopiński, z zawodu: nauczyciel szkoły plastycznej w Radomiu. Z wykształcenia: Twórca kreatywny. Od 16 lat zajmuje się twórczością w zakresie działań multimedialnych. Autor scenariuszy, tekstów, zdjęć i licznych opracowań graficznych. Prywatnie kabareciarz i ojciec swoich dzieci. Wspólnie z synem prowadzi kanał Staś.Ko w serwisie YouTube.

KOŚCIELAK Anna
Fundacja KATALYST ENGINEERING
http://www.katalystengineering.org/pl/

Pasjonatka edukacji, od 17 lat zaangażowana w tworzenie projektów edukacyjnych. Menadżer programu "Ogarnij Inżynierię" w Fundacji Katalyst Engineering. Współorganizatorka Edu-Akcji, programu edukacyjnego ruchu społecznego Obywatele Nauki. Członkini rady Koalicji Otwartej Edukacji. Współzałożycielka i dyrektor zarządzający Kanadyjskiej Szkoły Podstawowej(2000-2012). Interesuje się neuropsychologią, wpływem nowych technologii na społeczeństwo i kulturą Azji Południowo-Wschodniej.

KOSTEK Grzegorz
APC BY SCHNEIDER ELECTRIC
http://www.apc.com/pl/pl/

Inżynier Wsparcia Handlowo - Technicznego, pracownik Schneider Electric, pion ITD., wieloletnie letnie doświadczenie w branży zasilania gwarantowanego, wsparcie i doradztwo techniczne w zakresie doboru rozwiązań.

KRANAS Witold
Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie
http://www.oeiizk.waw.pl

Nauczyciel konsultant w OEIiZK, nauczyciel informatyki w gimnazjum, współautor serii podręczników do szkoły podstawowej oraz gimnazjum „Lekcje z komputerem” (obecnie Informatyka dla szkoły podstawowej). Weteran wprowadzania informatyki do szkoły, już w latach 80-tych miał w swoim liceum sieciową instalację komputerów ZX Spectrum.

NOWAK Magdalena
Grupa MAC S.A.
http://www.mac.pl

manager działu multimediów Grupy MAC, koordynator wersji edukacyjnej Photon-a z ramienia Grupy MAC. Z wykształcenia nauczyciel matematyki, od 7 lat zajmuje się wprowadzaniem innowacyjnych rozwiązań w proces dydaktyczny dzieci.

NOWOCIEŃ Zenon
Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu
http://www.zst-radom.edu.pl

Nauczyciel z bogatym doświadczeniem zawodowym pracujący w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu. Absolwent Politechniki Radomskiej oraz Wyższej Inżynierskiej Szkoły Bezpieczeństwa i Organizacji Pracy w Radomiu. Instruktor Akademii CISCO, Microsoft IT Academy, trener i egzaminator ECDL, Microsoft Innovative Expert Educator oraz członek Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Od kilku lat administrator dziennika elektronicznego (podziękowania dla firmy LIBRUS) przez co bardzo lubiany w gronie nauczycielskim. Prywatnie: wieś, las, rower, kajak… – spokój. Nauczyciel według A.Radziwiłł (1992) „powinien być porządnym człowiekiem lub człowiekiem, który próbuje zostać świętym”. Zgodnie z refleksją: Staram się być porządnym i próbuję jako nauczyciel przedmiotów informatycznych przekazać jak najwięcej zdobytego doświadczenia zawodowego młodzieży oraz dorosłym.

ORCZYKOWSKI Jarosław
Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu
http://www.zst-radom.edu.pl

Nauczyciel przedmiotów zawodowych informatycznych (administrowanie sieciowymi systemami operacyjnymi oraz konfigurowanie urządzeń sieciowych) w Zespole Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu. Absolwent Politechniki Radomskiej. Instruktor Akademii Sieci CISCO, Microsoft IT Academy, trener i egaminator ECDL, administruje szkolnymi sieciami komputerowymi oraz stronami www, m.in. szkół, konferencji w Radomiu. Posiada tytuł MCP (Microsoft Certified Professional), MTA (Microsoft Technology Associate), MOS (Microsoft Office Specialist) oraz MIE Fellow, MIEE, MIE Trainer. Prywatnie lubi uprawiać turystykę pieszą, słuchać muzyki, obejrzeć film i ciekawie korzystać z komputera i nowoczesnych multimediów.

PAWLIK-SROCZYŃSKA Hanna
LEARNETIC.S.A.
http://www.learnetic.com

Hanna Pawlik-Sroczyńska – w tym roku skończyła anglistykę broniąc z powodzeniem pracę na tematy związane z Latającym Cyrkiem Monty Pytona. Poza angielskim poczuciem humoru interesuje się m.in. pedagogiką, którą to również studiowała zgłębiając temat buntu 2-latka. Z niechęcią wspomina o eksperymencie pod tytułem Politechnika Gdańska, za to z chęcią opowiada o swojej pracy, w której jest odpowiedzialna m.in. za tworzenie e-podręczników. W czasie prywatnym zajmuje się remontem mieszkania.

PITURA Wojciech
Revas sp. z o.o.
http://www.revas.pl/pl/

Przedsiębiorca, wykładowca, trener, doradca biznesowy. Współwłaściciel oraz Prezes Zarządu Revas sp. z o.o., pracownik naukowo-dydaktyczny Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie. Certyfikowany trener symulacji biznesowych, który od 10 lat prowadzi lekcje, zajęcia, szkolenia z wykorzystaniem gier decyzyjnych dla uczniów, studentów, pracowników firm. Posiada bogate doświadczenie w tworzeniu gier decyzyjnych/symulacji biznesowych dla uczniów i studentów. Jest autorem lub współautorem takich symulacji jak Warsztat samochodowy, Biuro podróży, Serwis IT, Salon fryzjerski, Firma transportowa, Salon kosmetyczny, Wirtualny Oddział, Wirtualna klinika, Innowacyjne Przedsiębiorstwo Produkcyjne czy Wirtualny Doradca. Członek Komitetu Inwestycyjnego funduszu seed capital Innofund oraz przewodniczący rady nadzorczych Lamode sp. z o.o. Doktorant Szkoły Głównej Handlowej. Posiada certyfikat z zarządzania projektami PRINCE2® Foundation.

PRYŁOWSKA-NOWAK Elżbieta
Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie
http://www.oeiizk.waw.pl

Absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wieloletni nauczyciel geografii i historii na wszystkich etapach edukacyjnych. Od 1995 roku prowadzi zajęcia z nauczycielami. Obecnie nauczyciel konsultant, specjalista ds. projektów europejskich w Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, nauczyciel dyplomowany, edukator. Zajmuje się przygotowywaniem i prowadzeniem szkoleń stacjonarnych i online dla nauczycieli różnych specjalności związanych z kształtowaniem i rozwijaniem u uczniów kompetencji kluczowych poprzez realizację projektów edukacyjnych z wykorzystaniem TIK i zastosowaniem nowych podejść do nauczania i uczenia się. Autorka publikacji, programów i materiałów szkoleniowych, współautorka i realizatorka różnego typu projektów europejskich – krajowych i międzynarodowych. Pasjonuje się wykorzystaniem TIK szczególnie w tematyce kultury, natury, edukacji nieformalnej.

PŁAWIAK Paweł
CBSG Polska Sp. z o.o.
http://cbsg.pl

Microsoft Certified Trainer & Microsoft Certified Educator, wykładowca akademicki, CEO w CBSG Polska (www.cbsg.pl). Posiada certyfikaty Microsoft pierwszej (MCP/MCSA/MCSE), drugiej (MCTS/MCITP) i trzeciej generacji (MOS/MTA/MCSA/MCSE). Od lipca 2009 roku regularnie nagradzany przez Microsoft tytułem Most Valuable Professional (MVP), aktualnie w kategorii Enterprise Mobility. Systematycznie uczestniczy w wielu projektach i wdrożeniach, gdzie pełni rolę konsultanta rozwiązań opartych o platformy serwerowe Windows, System Center, Microsoft Azure, Office 365 i Intune. Współautor przewodników zabezpieczeń Windows dla wielu polskich oraz międzynarodowych firm i instytucji w tym Rządowego Zespołu Reagowania na Incydenty Komputerowe (www.cert.gov.pl) i Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO). Współpracuje z Microsoft w zakresie certyfikacji zawodowych. Lider Warszawskiej Grupy Użytkowników i Specjalistów Windows (www.wguisw.org). Pasjonat karawaningu.

RUDNICKI Artur
Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, Microsoft Learning Consultant
http://www.zst-radom.edu.pl

Nauczyciel przedmiotów informatycznych (systemy operacyjne, sieci komputerowe) w Zespole Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, od 2003 roku zastępca dyrektora. Od 2010 roku szkolny lider w programie Microsoft dla Edukacji, gdzie szkoła uzyskała tytuł Microsoft Showcase School (szkoła została włączona do grona najbardziej innowacyjnych szkół z całego świata). Zdobył tytuł Microsoft Innovative Expert Educator Fellow oraz Master Trainer. Pełni rolę egzaminatora egzaminu maturalnego z informatyki oraz egzaminu w zawodzie technik informatyk. Od dziesięciu lat jest powoływany jako przewodniczący zespołu egzaminatorów przez OKE Warszawa do prac komisji, która sprawdza praktyczny egzamin w zawodzie technik informatyk. Jest autorem komentarzy do rozwiązań publikowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w zawodzie technik informatyk. Posiada tytuł MCP (Microsoft Certified Specialist), MOS (Microsoft Office Specialist) oraz MCE (Microsoft Certified Educator). Pracuje i rozwija serwerowe rozwiązanie dla szkół. Zainteresowania: mocna muzyka, sport (w szczególności piłka ręczna), nowe technologie.

RZADKIEWICZ Jakub
LIBRUS
http://www.librus.pl

Z wykształcenia psycholog-trener. Doświadczenie zawodowe zdobywał, organizując eventy i szkolenia dla największych polskich firm. Od 2010 r. wspomaga edukację w zakresie nowoczesnych rozwiązań IT oraz niwelowania barier komunikacyjnych i technologicznych pomiędzy Nauczycielami a Uczniami. Prelegent na wielu konferencjach i autor publikacji w prasie branżowej. W życiu i w pracy bardzo ceni sobie kontakt z ludźmi, od których może czerpać wiedzę i energię. Prywatnie kibic sportowy i miłośnik nowoczesnych technologii.

SAS Rafał
TP-LINK
http://www.tp-link.com.pl

Presales Engineer TP-Link Polska

SKROK Marek
Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu
http://www.zst-radom.edu.pl

Zawsze przyjaźnie nastawiony i otwarty na nowe technologie. Ciekawy świata, ludzi i nowych pomysłów. Microsoft Innovative Expert Educator i nauczyciel w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu. Od 20 lat związany z edukacją młodzieży i dorosłych. Chętnie sięga po nowe rozwiązania technologiczne usprawniające proces nauczania i uczenia się. Entuzjastycznie nastawiony do łączenia technologii i czynnika ludzkiego. Wieloletni współpracownik Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli oddział w Radomiu oraz Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie. Egzaminator w zawodzie Technik Informatyk. Prywatnie wielbiciel energicznego ruchu, najlepiej w rytmie muzyki dance.

SMOCZYŃSKI Maciej
LIBRUS
http://www.librus.pl

Z wykształcenia socjolog. Specjalizuje się w mediacjach, negocjacjach i rozwiązywaniu konfliktów. W trakcie swej kariery zawodowej prowadził zarówno szkolenia dla biznesu z tzw. umiejętności miękkich (m.in. zarządzanie zespołem), jak i realizował rozmaite usługi doradcze i szkoleniowe dla placówek oświatowych w obszarach takich jak ochrona danych osobowych, kontrola zarządcza, prawo wewnątrzszkolne. Obecnie dokłada wszelkich starań, aby nowoczesne technologie wspierały nauczycieli w jak najszerszym zakresie. Pracę zawodową łączy na co dzień z zarządzaniem wspólnotą mieszkaniową oraz dalekimi i bliskimi podróżami, które najchętniej odbywa z rodziną.

SOBCZAK Paweł
SYSTHERM
http://www.systherm.pl

Absolwent Politechniki Poznańskiej. Studia magisterskie ukończył w 2006 r. na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska PP, ze specjalnością „Zaopatrzenie w ciepło, klimatyzacja i ochrona powietrza”. Od 2006 r. zawodowo związany z Systherm D. Gazińska Sp. J., aktywnie poszerza wiedzę z zakresu wentylacji, chłodnictwa i pomp ciepła. Bierze udział we wszystkich ważnych projektach SYSTHERM. Od 2012 r. mgr inż. Paweł Sobczak jest kierownikiem Zakładu Wentylacji i Klimatyzacji w Systherm. Autor wielu ekspertyz w zakresie wentylacji i klimatyzacji i publikacji w czasopismach branżowych. Od 2008 r. jest członek Stowarzyszenia Inżynierów i Mechaników Polskich SIMP w Poznaniu.

STASIAK Barbara
AGRAF
http://www.agraf.com.pl

Dyrektor marketingu w firmie Agraf. Absolwentka Politechniki Łódzkiej na wydziale Włókienniczym. Od początku kariery zawodowej wprowadza Nowoczesne Technologie. Najpierw w zakładach odzieżowych, a od 7 lat w edukacji. Zafascynowana interaktywnością z pasją przybliża nowe możliwości nauczycielom. Lubi kontakt i rozmowy z ludźmi. Prywatnie lubi uprawiać ogródek, bo kocha kwiaty.

ŚWITAS Maciej
Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu
http://www.zst-radom.edu.pl

Wieloletni mentor, przyjaciel i opiekun młodzieży szkolnej. Z powodzeniem łączy pasję z edukacją. Microsoft Innovative Expert Educator i nauczyciel przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu (Projektowanie i wykonywanie lokalnych sieci komputerowych, Administrowanie sieciowymi systemami operacyjnymi, Tworzenie aplikacji sieciowych). Absolwent Informatyki stosowanej na wydziale Nauczycielskim Politechniki Radomskiej. Trener i egzaminator ECDL, instruktor Akademii Cisco, członek Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Po godzinach bity i bajty zamienia na dźwięki jako basista zespołu rockowego Renesans.

SZCZEPANIAK Elżbieta
Revas sp. z o.o.
http://www.revas.pl/pl/

Wykładowca, trener, specjalista ds. zarządzania krajowymi i międzynarodowymi projektami edukacyjnymi Pracownik naukowo-dydaktyczny Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie gdzie od 9 lat prowadzi szkolenia i zajęcia dydaktyczne z ekonomii, marketingu, przygotowania do prowadzenia działalności gospodarczej dla studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Ponadto, zajmuje się współpracą międzynarodową. Kieruje Centrum Studiów Międzynarodowych WSIiZ. Brała udział i koordynowała krajowe i międzynarodowe projekty edukacyjne i szkoleniowe skierowane do młodzieży oraz pracowników MŚP. Posiada certyfikat z zarządzania projektami PRINCE2® Foundation. Ukończyła szkolenie Gamification Uniwersytetu Pennsylwania z zakresu grywalizacji (wykorzystanie elementów gier m.in. w edukacji).

SZYMAŃSKA Cecylia
MICROSOFT
http://education.microsoft.com

Absolwentka socjologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Do zespołu polskiego oddziału Microsoft dołączyła w 2010 roku. Pełni funkcję Dyrektora ds. Edukacji, realizując politykę Microsoft w obszarze edukacji zarówno na rynku szkolnictwa niższego, jak i wyższego. Odpowiedzialna za relacje z rządem w tym zakresie, kształtowanie strategii firmy, budowanie komunikacji. Ma doświadczenie w zarządzaniu międzynarodowymi i lokalnymi programami edukacyjnymi (Partners in Learning, Microsoft in Education, Shape the Future, Szkoła w Chmurze, Szkoła Nowych Technologii, platformy regionalne), koncentrującymi się na wykorzystaniu najnowszych rozwiązań IT w szeroko pojętej edukacji. Rozwija innowacyjne projekty informatyczne oraz buduje środowiska innowacyjnych nauczycieli i edukatorów. Współpracuje z instytucjami publicznymi szczebla centralnego i regionalnego oraz placówkami edukacyjnymi w zakresie wykorzystywania TIK w nauczaniu i zarządzaniu edukacją. Wcześniej prowadziła linię biznesową edukacja w firmie Young Digital Planet S.A. gdzie współtworzyła i wprowadzała na rynek prekursorskie rozwiązania elektroniczne. Z rynkiem edukacyjnym związana ponad 15 lat.

SZŁAPKA Marta
PRODATA
http://www.prodata.pl/

Jest doradcą klienta i specjalistą IT ds. edukacji w firmie ProData w Poznaniu. Zajmuje się projektami związanymi z programem Cyfrowa Szkoła oraz informatyzacją szkół – sprzedaż, wdrażanie interaktywnych rozwiązań informatycznych dla jednostek edukacji. Posiada doświadczenie w prowadzeniu szkoleń produktowych dla Nauczycieli i Administratorów szkolnych pracowni informatycznych. Koordynuje projekty, zajmuje się obsługą zamówień. Czynnie uczestniczy w konferencjach informatycznych, prowadząc warsztaty i prelekcje na temat innowacyjnych rozwiązań terminalowych.

TROSZYŃSKI Grzegorz
TROBOT
http://trobot.pl/

Instruktor warsztatów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Przedstawiciel firmy Trobot, dystrybutora robotów edukacyjnych marki Makeblock.

URBANČÍK PETR
SILCOM Multimedia Polska, Sp. z o.o.
http://www.silcom-multimedia.pl/

Dyrektor handlowy, lektor, ekspert z międzynarodowym doświadczeniem na rynku programów edukacyjnych. Od ponad 15 lat poprzez codzienny kontakt ze szkołami w państwach Europy Środkowej przedstawia możliwości i prezentuje dobrą praktykę wykorzystania programów w szkołach. Jego zadaniem jest, nie tylko przedstawienie oferty wydawnictwa SILCOM Multimedia, ale przede wszystkim pokazanie wszystkim zainteresowanym możliwości pracy z narzędziami TIK.

UTKOWSKI Mariusz
Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu
http://www.zst-radom.edu.pl

Grafika nie stanowi dla niego tajemnic. Doświadczenia prowadzone wspólnie z młodzieżą doprowadziły jego sposoby posługiwania się nowoczesnymi technologiami do perfekcji. 20 letnie doświadczenie w pracy pedagogicznej zaowocowało powstaniem wielu wspaniałych produkcji graficznych. Firmy bardzo chętnie korzystają z jego pomysłów na oprawę graficzną dla swoich przedsięwzięć. Praktyk czynnie współpracujący z różnymi firmami w dziedzinie grafiki komputerowej. Bardzo chętnie dzieli się swoją wiedzą z innymi. Przeprowadził wiele szkoleń dla dorosłych i młodzieży z zakresu połączenia nowoczesnych technologii i oprogramowania graficznego. Prywatnie wielbiciel języka chińskiego i sajgonek…

WIERZBICKI Jan Aleksander
Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie
http://www.oeiizk.waw.pl

dr Jan Aleksander Wierzbicki, kierownik ds. nauki Ośrodka Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Nauczyciel dyplomowany. Ukończył matematykę ogólną (z przygotowaniem pedagogicznym) na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2004 r. doktor nauk technicznych w dziedzinie informatyki. Od stycznia 1994 r. jest nauczycielem konsultantem w Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów. Posiada praktykę pedagogiczną w nauczaniu informatyki i matematyki w szkole. Podczas swej pracy w Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie przeprowadził jako wykładowca ponad 15 000 godzin dotyczących zastosowania informatyki i TIK w edukacji. Autor wielu publikacji dotyczących zastosowania technologii informacyjnej i informatyki w dydaktyce szkolnej.

WIERZBICKI Janusz Stanisław
OEIIZK, Microsoft Learning Consultant
http://www.oeiizk.waw.pl

Absolwent Politechniki Warszawskiej wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych. Od 1996 roku prowadzi zajęcia (nie tylko dla nauczycieli) m.in. na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie – publicznej placówce doskonalenia nauczycieli prowadzonej przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Konsultant Microsoft dla Edukacji, trener w programach MIE oraz APD. Współorganizator Ogólnopolskich Zjazdów dla Opiekunów Szkolnych Pracowni Internetowych w Mrozach, obecnie Majowych Mrozów w Warszawie – ogólnopolskiej konferencji dla nauczycieli zainteresowanych stosowaniem TIK w edukacji. Prelegent i wykładowca na wielu konferencjach i spotkaniach organizowanych w całej Polsce, dotyczących wykorzystania nowych technologii w uczeniu się i nauczaniu. Współautor wielu materiałów dydaktycznych i scenariuszy zajęć - m.in. dla Opiekunów Szkolnych Pracowni Internetowych, programu Mistrzowie Kodowania, elektronicznego podręcznika przygotowanego przez MEN - epodreczniki.pl (w części dotyczącej programowanie dla szkoły podstawowej i gimnazjum). Współtwórca i autor magazynu EduFakty – Uczę Nowocześnie, dwumiesięcznika o zastosowaniu nowych technologii w nauczaniu, w którym pełnił rolę zastępcy redaktora naczelnego do grudnia 2013. Członek Zespołu ds. strategii przy Ministrze Edukacji Narodowej w latach 2014-1015 oraz gość stały Rady ds. Informatyzacji Edukacji, w ramach której brał m.in. udział w pracach nad nową podstawą programową nauczania informatyki. Za działalność na rzecz edukacji informatycznej otrzymał Medal Komisji Edukacji Narodowej (2007) oraz Brązowy Krzyż Zasługi (2011). Wyróżniony został również w 2017 roku przez Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych jako jedna ze stu osób w Polsce, które w sposób szczególny, swoją aktywnością przyczyniły się do rozwoju umiejętności cyfrowych.

WIKARYJCZYK Lech
LEARNETIC.S.A.
http://www.learnetic.com

Lech Wikaryjczyk - posiada wykształcenie artystyczne, socjologiczne i marketingowe. Doświadczenie związane z wdrażaniem technologii informacyjnych i komunikacyjnych w edukacji zdobywał najpierw w Young Digital Planet, a następnie w Learnetic, gdzie piastuje stanowisko marketing managera. Wykłada estetykę cyberkultury oraz psychologię reklamy w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku, stara się napisać doktorat z antropologii. Uwielbia guerilla marketing i dobrą typografię, w wolnych chwilach projektuje, zgłębia fenomen social media i hoduje australijskie gady.

WITKOWSKA Ewa
EduExpert
http://

Ewa Witkowska, związana z firmą EduExpert, 25 lat doświadczenia w branży komputerowej i nowoczesnych technologii. Posiada duże doświadczenie w prezentacji programów multimedialnych z wykorzystaniem tablic interaktywnych podczas konferencji i spotkań dla nauczycieli i pracowników oświaty. Od 2 lat praktykuje obsługując programy multimedialne nowej generacji Matematyka bez reszty i Metoda projektu z wykorzystaniem tablic i monitorów interaktywnych.

ZARACH Magdalena
LEARNETIC.S.A.
http://www.learnetic.com

Skończyła matematykę oraz informatykę z ekonometrią. Umysł ścisły, lecz umiejętności renesansowe – w Learnetic zaczynała jako redaktor treści edukacyjnych, potem była testerem oprogramowania, obecnie zaś jest product manager odpowiedzialną za platformę mCourser. Prywatnie uwielbia taniec towarzyski – mimo młodego wieku przez przeszło dekadę występowała w Zespole Pieśni i Tańca „Kościerzyna”. Dla przyjemności udziela korepetycji – prawdopodobnie jest współodpowiedzialna ze doskonałe wyniki z tego przedmiotu osiągane przez gimnazjalistów i maturzystów z powiatu kościerskiego. Posiada kilkuletnie, międzynarodowe doświadczenie trenerskie z zakresu wdrażania nowych technologii w edukacji.

ZASOŃSKI Sylwester
Mentor Systemy Audiowizualne
https://www.mentorpolska.pl/

Nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 1 w Skarżysku-Kamiennej. Entuzjasta nowych technologii w edukacji. Trener w programie "Mistrzowie Kodowania". Członek grupy SuperBelfrzy RP. Autor materiałów edukacyjnych w zakresie TIK, programowania i robotyki. Polski ekspert brytyjskiego programu edukacyjnego "Apps For Good". Ambasador europejskiej społeczności Scientix dla nauczycieli przedmiotów ścisłych. Założyciel facebookowej grupy "Klub Ozokoderów" i "Społeczność Makeblock". Autor bloga jedynkakoduje.blogspot.com

ZDZIECH Maria
Grupa MAC S.A.
https://www.mac.pl/

Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (magister pedagogiki medialnej z informatyką) oraz Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunku „Pomoc psychologiczno- pedagogiczna i interwencja kryzysowa”. Od 6 lat zawodowo związana z edukacją, jako pedagog szkolny i wykładowca w szkołach policealnych dla dorosłych. Prowadzi szkolenia z zakresu marketingu, psychologii i komunikacji niewerbalnej. Z wykształcenia nauczyciel, z pasji- miłośniczka nowoczesnych technologii . W Grupie MAC S.A. pełni rolę specjalisty ds. produktów w dziale Mac Technologie.


PARTNERZY STRATEGICZNI
MICROSOFT

PARTNERZY
TECHNET
BE CREO
MIGRA
TROBOT
KATALYST EDUCATION
AGRAF
MULTIMEDIA W SZKOLE
SUPERBELFRZY
MISTRZOWIE KODOWANIA
KATALYST ENGINEERING
VISION DISTRIBUTION
MENTOR
SAMSUNG
INTEL
SYSTHERM
CBSG Polska
WACOM
PRODATA
GRAMASTER
REVAS
VISION DISTRIBUTION
MAC EDUKACJA
PLANET
ASUSTOR
IMPAKT
DIDAKTA
TP-LINK
LIBRUS
VCLOUDPOINT
OEIIZK
APC
SCOTTIE
MD SOLUTIONS
HELION
ENGENIUS
APKI.ORG
CANON
LEARNETIC
NETICTECH