patronat

NAWIGACJA

Patronat Honorowy

Patronat
Siła W Innowacji


Patronat Medialny
Uczę Nowocześnie


Prelegenci

JURKIEWICZ Adam
Superbelfrzy RP
http://www.superbelfrzy.edu.pl/

Haker edukacji, członek nieformalnej grupy SuperbelfrzyRP. Absolwent kursów Massachusetts Institute of Technology z języka programowania Python. Zdobywca wyróżnienia Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych Polsce, trener języka programowania Python, robotyki, mechatroniki, technologii komputerowych ze szczególnym uwzględnieniem otwartych zasobów edukacyjnych oraz oprogramowania OpenSource. Programista, administrator systemów UNIX/Linux, twórca remiksu edukacyjnego FREE_Desktop - remiksu systemu operacyjnego dla wolnych ludzi, legalnego i darmowego dla wszystkich - dostępnego na stronie http://free-desktop.pl Twórca portalu http://robotgame.edu.pl - platformy do współzawodnictwa wśród uczniów, w oparciu o RGKit (OpenSource) - bibliotekę walk robotów w Pythonie. Twórca portalu http://robotyka.cyfrowaszkola.waw.pl - środowiska do sterowania robotami na ekranie w oparciu o projekt Open Source Reeborg - Blockly i Python. Współwłaściciel firmy informatycznej ABIX, dostawcy rozwiązań dla biznesu i edukacji opartych na oprogramowaniu OpenSource. Prelegent oraz prowadzący warsztaty dla nauczycieli w trakcie wielu konferencji edukacyjnych, m.in: Od Becika Każdy Klika w Kołobrzegu, K@SSK w Nowym Tomyślu, Ogólnopolski Zjazd Opiekunów Pracowni Szkolnych w Mrozach, Lepsza Edukacja we Wrześni, Nowoczesne Technologie dla Edukacji w Radomiu, Aleje.IT w Częstochowie. Współpracownik Fundacji Wolnego i Otwartego Oprogramowania, w projekcie "Strategie Wolnych i Otwartych Implementacji" twórca części scenariuszy mechatronicznych zajęć pozalekcyjnych z użyciem oprogramowania Scratch i mikrokontrolerów kompatybilnych z Arduino oraz ekspert ds. systemów i współtwórca systemu operacyjnego Szkolny Remiks Uczniowski. Współpracownik Fundacji Interkl@sa, w projekcie "E-Pasj@ - nowoczesne nauczanie" ekspert ds. otwartego oprogramowania edukacyjnego. Współpracownik Centrum Edukacji Obywatelskiej, w projekcie "Koduj z Klasą" ambasador i trener nauczycieli w zakresie języka programowania Python. Współpracownik fundacji Coder-Dojo, twórca projektu "Stacja pogodowa" opartego o Intel Galileo, Linux, Python i czujniki pogody. Edukator cyber bezpieczeństwa w projekcie http://cyfrowobezpieczni.pl Współpracownik OEIIZK w Warszawie, autor i prowadzący kursy dla nauczycieli: * Arduino - mechatronika, nowoczesne oprogramowanie i nowe podejście do zajęć pozalekcyjnych * Szkolny Remiks Ubuntu Desktop – nowoczesna edukacja dostępna dla każdego. Twórca portalu http://linux.oeiizk.waw.pl/ opisującego zastosowania systemu Linux w edukacji. Propagator Wolnego i Otwartego Oprogramowania, otwartej cyfrowej mapy OpenStreet Map i wszelkich "otwartych" rozwiązań. Prywatnie - miłośnik szant, stateczny mąż i ojciec, zwariowany nauczyciel młodzieży jeśli tylko ma okazję. Profile w sieciach społecznościowych: * https://www.facebook.com/adam.jurkiewicz.superbelferRP * https://quitter.se/adasiek * https://www.linkedin.com/in/adam-jurkiewicz-46073163/ *

PITURA Wojciech
Revas sp. z o.o.
http://www.revas.pl/pl/

Przedsiębiorca, wykładowca, trener, doradca biznesowy. Współwłaściciel oraz Prezes Zarządu Revas sp. z o.o., pracownik naukowo-dydaktyczny Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie. Certyfikowany trener symulacji biznesowych, który od 10 lat prowadzi lekcje, zajęcia, szkolenia z wykorzystaniem gier decyzyjnych dla uczniów, studentów, pracowników firm. Posiada bogate doświadczenie w tworzeniu gier decyzyjnych/symulacji biznesowych dla uczniów i studentów. Jest autorem lub współautorem takich symulacji jak Warsztat samochodowy, Biuro podróży, Serwis IT, Salon fryzjerski, Firma transportowa, Salon kosmetyczny, Wirtualny Oddział, Wirtualna klinika, Innowacyjne Przedsiębiorstwo Produkcyjne czy Wirtualny Doradca. Członek Komitetu Inwestycyjnego funduszu seed capital Innofund oraz przewodniczący rady nadzorczych Lamode sp. z o.o. Doktorant Szkoły Głównej Handlowej. Posiada certyfikat z zarządzania projektami PRINCE2® Foundation.

RUDNICKI Artur
Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu
http://www.zst-radom.edu.pl

Nauczyciel przedmiotów informatycznych (systemy operacyjne, sieci komputerowe) w Zespole Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, od 2003 roku zastępca dyrektora. Jest organizatorem cyklu ogólnopolskich konferencji dla dyrektorów szkół i nauczycieli na temat: „Nowoczesne technologie IT w cyfrowej szkoły i administracji publicznej”. Od 205 roku szkolny lider w programie Microsoft dla Edukacji, gdzie szkoła uzyskała tytuł Microsoft Showcase School (szkoła została włączona do grona najbardziej innowacyjnych szkół z całego świata). Zdobył tytuł Microsoft Innovative Expert Educator Fellow oraz Master Trainer. Pełni rolę egzaminatora egzaminu maturalnego z informatyki oraz egzaminu w zawodzie technik informatyk. Od czterech lat jest powoływany jako przewodniczący zespołu egzaminatorów przez OKE Warszawa do prac komisji, która sprawdza praktyczny egzamin w zawodzie technik informatyk. Jest autorem komentarzy do rozwiązań publikowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w zawodzie technik informatyk. Posiada tytuł MCP (Microsoft Certified Specialist), MOS (Microsoft Office Specialist) oraz MCE (Microsoft Certified Educator). Pracuje i rozwija serwerowe rozwiązanie dla szkół, tzw. Cloud Collection. Zainteresowania: mocna muzyka, sport (w szczególności piłka ręczna), nowe technologie.

SZCZEPANIAK Elżbieta
Revas sp. z o.o.
http://www.revas.pl/pl/

Wykładowca, trener, specjalista ds. zarządzania krajowymi i międzynarodowymi projektami edukacyjnymi Pracownik naukowo-dydaktyczny Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie gdzie od 9 lat prowadzi szkolenia i zajęcia dydaktyczne z ekonomii, marketingu, przygotowania do prowadzenia działalności gospodarczej dla studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Ponadto, zajmuje się współpracą międzynarodową. Kieruje Centrum Studiów Międzynarodowych WSIiZ. Brała udział i koordynowała krajowe i międzynarodowe projekty edukacyjne i szkoleniowe skierowane do młodzieży oraz pracowników MŚP. Posiada certyfikat z zarządzania projektami PRINCE2® Foundation. Ukończyła szkolenie Gamification Uniwersytetu Pennsylwania z zakresu grywalizacji (wykorzystanie elementów gier m.in. w edukacji).

URBANČÍK PETR
SILCOM Multimedia Polska, Sp. z o.o.
http://www.silcom-multimedia.pl/

Dyrektor handlowy, lektor, ekspert z międzynarodowym doświadczeniem na rynku programów edukacyjnych. Od ponad 15 lat poprzez codzienny kontakt ze szkołami w państwach Europy Środkowej przedstawia możliwości i prezentuje dobrą praktykę wykorzystania programów w szkołach. Jego zadaniem jest, nie tylko przedstawienie oferty wydawnictwa SILCOM Multimedia, ale przede wszystkim pokazanie wszystkim zainteresowanym możliwości pracy z narzędziami TIK.


PARTNERZY STRATEGICZNI
MICROSOFT

PARTNERZY
MULTIMEDIA W SZKOLE
PLANET
CBSG Polska
WACOM
HELION
REVAS
ENGENIUS
IMPAKT
POWERWALKER
MENTOR
VCLOUDPOINT
AGRAF
MISTRZOWIE KODOWANIA
KATALYST ENGINEERING
ASUSTOR
SUPERBELFRZY
DIDAKTA
PRODATA
LIBRUS
MAC EDUKACJA
TP-LINK
MIGRA
LEARNETIC
OEIIZK